~Hírek~

Következő 10 cikkElőző 10 cikk

Tecton Wat Atzgersdorf lesz a Cornexi-Alcoa-HSB Holding első ellenfele

2005.10.13. 14:45
Az EHF-kupa Bécsben megtartott sorsolásán eldőlt, hogy az osztrák Tecton Wat Atzgersdorf lesz a Cornexi-Alcoa-HSB Holding első ellenfele a versenysorozat idei kiírásában.

A sorsolásra nem lehet panaszunk, - ahogy Rácz Mariann fogalmazott - "szakmailag és financiálisan is a kívánságlistánk elején állt az Atzgersdorf". A Cornexi kapusedzője, akinél jobban kevesen ismerik itthon az osztrák kézilabdát, azt is elmondta, hogy egy többnyire fiatalokból álló, de néhány idegenlégióst is a soraiban tudó bécsi csapatról van szó.

Az első mérkőzésre, melyen a Cornexi a pályaválasztó, a 2006. január 7-i hétvégén kerül sor, míg a visszavágót egy héttel később rendezik. "Szeretnénk igazi közönségcsalogató mérkőzéssel bekapcsolódni az idei EHF-kupába" - tette hozzá Mariann.

Az Atzgersdorf két győzelemmel és egy vereséggel (77-74-es gólkülönbséggel) kezdte az osztrák bajnokságot. Az EHF-kupa második fordulójában a holland bajnok, hágai Omni SV Hellas gárdáját búcsúztatták 52-46-os összesítéssel (25-25 idegenben és 27-21 otthon).

Bár még csak a legjobb 32-nél tart a kupasorozat, máris igazi rangadók szerepelnek a párharcok között. Így a dán Ikast a norvég Nordstrandot kapta ellenfélül, a szintén dán Gudmét pedig a német bajnok Nürnberggel hozta össze a sors…

Az EHF-kupa 3. fordulójának párosításai:

Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Tecton Wat Atzgersdorf (AUT)
Debreceni VSC - Tertnes Bergen (NOR)
FTC Budapest - Madeira Andebol SAD (POR)
1. FC Nürnberg (GER) - GOG Svendborg Gudme (DEN)
CJF Fleury les Aubrais (FRA) - GAS Anagennisi Artas (GRE)
AKABA Bera Bera-Pasajes S. Pedro (ESP) - DJK/MJC Trier (GER)
Cem. la Union-Ribarroja (ESP) - CS Oltchim RM Valcea (ROM)
ZRK Celje Celjske Mesnine (SLO) - RK Hummel Beograd (SCG)
BNTU Minsk Region (BLR) - SPR ICom Lublin (POL)
CS Silcotub Zalau (ROM) - Ankara Havelsan (TUR)
Slovan Duslo Sala (SVK) - Spartak Kiev (UKR)
Haukar Hafnarfjördur (ISL) - Podravka Vegeta Koprivnica (CRO)
HB Metz Moselle Lorraine (FRA) - ZRK Tvin Trgocentar Virovitica (CRO)
Nordstrand 2000 Oslo (NOR) - Ikast Bording EH (DEN)
Sassari Citta' Dei Candelieri (ITA) - Rostov-Don (RUS)
HC Motor Zaporozhye (UKR) - KS Zgoda-Ruda Slaska (POL)

Forrás:cornexikezilabda.hu

Női kézilabda BL: Nürnberg online

2005.10.02. 08:53

Csodálatos játékkal csodálatos gőzelem - 25-20 arányú diadalt aratott a Dunaferr együttese a női kézilabda BL-selejtezőn ma este a német bajnok Nürnberg otthonában. A DO élőben közvetítette a nem mindennapi csatát - köszönjük, lányok, gyönyörű volt!

A mérkőzés előtt:
Szerencsésen megérkezett a német bajnok otthonába a Dunaferr női kézilabda-csapata. A lányok frankfurti átszállással jutottak Nürnbergbe - egy játékos kivételével: a beállós Balogh Barbara derékfájása miatt nem utazhatott a csapattal, helyette az ifjúsági korú Rádl Tímea utazott. Szintén fontos hír az együttes háza tájáról, hogy Radulovics Bojána kisebb megfázással bajlódik - de az ő szereplése nem forog veszélyben. Mint a DO Kocsis Erzsébet ügyvezető igazgatótól megtudta, a lányok tegnap este és ma délelőtt is edzést tartottak a nürnbergi sportcsarnokban - a helyszínre egyébként telt házat várnak a találkozó szervezői. A lányok már a bemelegítésnél tartanak - mindenki elszántan készül, s bár tudják, hogy roppant nehéz találkozó vár rájuk, győzni szeretnének a német bajnok otthonában. Még van egy jó negyed óra kezdésig - drukkoljanak velünk, de most szaladjanak ki sörért.

2. perc
A hazaiak szerezték meg a BL-selejtező első gólját, de Ferling egy szép akció végén azonnal válaszolt - az eredmény 1-1, ez az csajok! A Dunaferr egyébként a következő összeállításban kezdett: Sirina - Nagy Ivett, Bulath, Ferling, Borbás, Radulovics, Lovász. Védelemben Bulath helyett Kindl játszik.

9. perc
Vezetünk! Kitűnően védekezik a Dunaferr, a Nürnberg képtelen átjárni Kiss Szilárd alaklulatának védelmét. Sirina lehúzta a rolót, közben támadásban Radulovics kétszer talált a német bajnok hálójába: 3-1 - és időt is kért a hazai csapat mestere! Ez azz lányok, csak így tovább!

15. perc
Tovább növelte előnyét a Dunaferr! A hatosfalas védekezéssel nem tud mit kezdeni a német bajnok, Sirina továbbra is parádézik, és Radulovics irányításával támadásban is remekel a csapat. Nagyon pörögnek a lányok, és nagyon koncentrálnak - ami a fő: 6-2 és IDE!!!

20. perc
Kétszer is emberhátrányba kerültünk, és ezalatt sajnos alaposan megszórta magát a Nürnberg: öt gólt dobtak, de mivel mi is négyszer találtunk a hálóba, még mindig biztosan őrzi előnyét a Dunaferr! Az eredmény 10-7 ide - góljaink többségét Boki jegyzi, de az utóbbi percekben Ferling Detti és Lovász is betalált. Csak így tovább, lányok!

25. perc
Őrzi, de az utóbbi percekben nem növelte előnyét a dunaújvárosi alakulat. Kiss Szilárd együttese továbbra is dominálja a játékot, de most kicsit magára talált a német bajnok - bár Radulovics átlövéseivel szerencsére még mindig nem tudnak mit kezdeni. Az eredmény 12-9 - még mindig nekünk, legközelebb a félidőben jövünk, nyugtatókra fel!

30. perc
Az utolsó másodpercekben dobott hetessel jöttek föl két találatra a németek, de így sem lehet okunk panaszra: 14-12 arányú Dunaferr-vezetéssel vonulhatnak pihenni a lányok! Elöl Mehlmann talált a Nürnberg kapujába, a dunaújvárosi védelem még mindig fantasztikusan teljesít. Szép lesz, csajok, csak így tovább!

A félidőben:
Mint fentebb olvasható, remek játékkal lepte meg ellenfelét a Dunaferr: csapatunk már a kezdéstől sikerrel állt útját a hazai rohamoknak a BL-selejtező első félidejében. A vezetés egyik legfontosabb záloga a mieink remekül működő hatosfala volt Kocsis "Böbe" közlése szerint. Sirina kitűnő napot fogott ki, több szenzációs védés fűződik a nevéhez. Elöl a Ferling-Radulovics páros muzsikál leginkább - Boki nagyon elemében van, szinte számolatlanul ontja a gólokat. Csak így tovább, lányok - itt vagyunk, szurkolunk!!!

36. perc
A második félidő első periódusában sem lankadt a Dunaferr figyelme, fegyelme - 16-13-ra még mindig mi vezetünk! Sajnos Lovász Zsuzsát piros lappal véglegesen kiállították a játékvezetők, talán túl szigorúan. Helyét Mehlmann Ibolya foglalta el a jobbszélen. De még mindig jók vagyunk!!!

42. perc
Továbbra is vezet a Dunaferr! Együttesünk őrzi háromfás fórját - az állás pillanatnyilag 18-15 a mieink javára. Még mindig Kiss Szilárd alakulata irányítja a játékot, Hoffmann Kitti büntetőt védett, Radulovics mellé Ferling és Mehlmann is bekapcsolódott a gólgyártásba. De sajnos van egy rossz hírünk is: Kindl Gabi megsérült, jelenleg is ápolják. Az eredmény azonban biztató - csak keményen!

49. perc
Örömhír!!! 21-15 arányban meglódult a csapat - Boki az elmúlt percekben ismét szenzációs gólokkal örvendeztette meg a tíz-tizenöt helyszínen drukkoló Dunaferr-fant (meg mindket). És továbbra is remekel a védelem - Sirina pazarul véd, a hatosfal áthatolhatatlan még Brünhildáéknak is. Kiss Szilárd már bátrabban cserélgeti csapatát - most például Nagy Ivett pihen, helyette Vincze Melinda játszik bal szélen. Kőkeményenkettőhárom - meglesz, lányok!!!!

54. perc
Nem szeretünk elkiabálni semmit, de eldőlt!!! Miközben a Dunaferr az elmúlt percekben kétszer talált be, a németek reményvesztetten kézilabdáznak: 23-16-ra vezetünk! Csapatunk minden tagja szárnyal, Sirina is majdnem gólt szerzett az elmúlt percekben. Neki nem sikerült, a pályára visszatért Nagy Ivettnek viszont igen: ezzel a találattal növelte tovább meggyőző előnyét a csapat. Uppsz, majdnem elfelejtettük: Kindl Gabi orrsérülése makacsnak bizonyult - nem vállalhatta tovább a játékot. Viszont vezetünk, ne menjenek sehová, mindjárt itt a vége, örüljünk együtt!!!

59. perc
Harmadik hetesét védte Hoffmann Kitti, sikoltotta a telefonba Böbe, egy perc van a lefújásig, de már készülhetünk az ünneplésre - 24-19, GYŐŐŐŐZTÜÜÜNK!!!

60. perc
Itt a vége, szép a vége, Hölgyeim és Uraim, 25-20 arányú győzelmet aratott a Dunaferr a német bajnok otthonában! Csodálatos volt, végig sokkal jobban játszottunk az ellenfélnél, Boki tizenegy gólja és a szenzációs védelem volt a meccs két döntő momentuma. Örvendezzenek, tapsikoljanak, és várjanak még egy kicsit - amint tudunk, jövünk Kiss Szilárd villámértékelésével! Szép volt, lányok - csillagos ötös!

A találkozó után természetesen megszólaltattuk Kiss Szilárdot, a Dunaferr NK vezetőedzőjét is, aki visszafogott örömmel nyugtázta csapata sikerét. - Nagyon agresszív, de fegyelmezett játékunknak köszönhetjük mai győzelmünket. Ennek záloga az volt, hogy jó védekezésünk mellett kiváló teljesítményt nyújtottak kapusaink, míg támadásban igyekeztük lassítani a játékot. Ennek köszönhetően kevés hibával játszottunk, s végig vezetve biztosan nyertük a találkozót. Ezzel együtt a visszavágó még egyáltalán nem lefutott, hiszen a Nürnberg egy nagyon jó csapat, s a jövő héten is maximális koncentrációval kell játszanunk ahhoz, hogy bejussunk a Bajnokok Ligájába.

Forrás:Dunaferr honlapja

Megérett a váci gyümölcs

2005.10.02. 08:41

A találkozó előtt a vendégek szakvezetője abban bízott, hogy a viszszavágóra marad a döntés. Hajdu János szerint a háromgólos előny is elég lehet, de elképzelhető, hogy nyolcgólos különbségnél is gondok lehetnek a visszavágón. Mindkét együttes azonos támadó és védekező mezőnyhatossal kezdett. Az első percek biztató váci játékát a játékvezetői páros sorozatos, szlovákokat segítő ítéletei törték meg. Csak a félidő hajrájában talált vissza saját játékstílusára a magyar együttes. A vendégek nyitott védekezésével és kihagyott magyar ziccerekkel indult a második játékrész, majd a feljavult védekezés meghozta a gyümölcsét, sikerült hat góllal meglépni. A záró percekben ezt még megfejelték a lendületbe jövő váciak, így kilencgólos előnyt szereztek, s ez biztató az egy hét múlva Besztercebányán sorra kerülő visszavágó előtt.

Váci NKSE-HC Banská Bystrica (szlovák) 33-24 (15-11)
Vác, 600 néző. V: Csavdarov, Ducskov (macedónok)
VÁC: JUHÁSZ - Sterbik 4, HORNYÁK 6, RÁBAI 4, ŐRI C. 5, VESZELI 7 (1), Klász 3 (1). Cs: Gridnyeva (kapus), Farkas 4. Edző: Hajdu János
BANSKÁ BYSTRICA: Ivanková - Romanovská 2, KOLLAROVÁ 8 (5), Bencová 3, Szabová 4, Pollaková 3, Hajicková. Cs: KONCEKOVÁ (kapus), Vidiecanová 3, Hrmová, Styková 1. Edző: Stefan Kelemen
Az eredmény alakulása. 6. p.: 4-1. 17. p.: 8-9. 26. p.: 12-9. 37. p.: 18-14. 46. p.: 24-18. 56. p.: 30-23
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/5

Mestermérleg
Hajdu János: - Örülök a kilencgólos győzelemnek, igaz, kevesebb hibával nagyobb különbség is kialakulhatott volna.
Stefan Kelemen: - Ötven percig nagyon jól játszottunk. Nem tudom, ezt követően mi történt a lányokkal. A továbbjutás még nincs lefutva.